YAZI ÇAĞRISI

Kültür Araştırmaları Derneği, Türkçe ve İngilizce olarak kultur-e adlı hakemli, çevrim-içi, herkese açık bir dergi yayınlayacaktır. Kültür araştırmaları alanına yönelik bilimsel araştırmalar ile bütün dünyadaki Türk ve Türkiye kültürleri konusunda araştırmalara yer verecek bu dergiye tüm meslektaşların yazılı, görsel ve/veya işitsel katkılarını bekliyoruz.

kultur-e‘nin yayını, süresiz olarak yapılacak; yayınlanmış olan tüm çalışmalar, daha sonra okuyucular tarafından gönderilecek yorum ya da tartışmalar ile birlikte sürekli biçimde çevrim-içi olacaktır. Sosyal ve İnsani bilimler, Tasarım ve Liberal Sanatlar gibi alanlardan katkıların bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır.

Yayınlanan çalışmalar ve içerikleri hakkındaki bilgiler, derneğin yılda iki kere yayınlanan haber bülteni bülten’de (www.kulturad.org/index.php?bulten) ve 1500 civarında izleyiciye ulaştırılan elektronik iletişim listesi “bilimselHaber” aracılığıyla (bilimselhaber@kulturad.org) duyurulacaktır.

İlk sayıya katkı sunmak için son tarih 30 Mayıs 2016’dır. Katkı sunmak isteyenler için derginin yazım kurallarına ve işleyişine ilişkin bilgiye şu bağlantıdan ulaşılabilir: http://kultur-e.kulturad.org

Daha fazla bilgi almak ya da katkı sunmak için bilgi@kulturad.org adresine yazınız.

Yayın yönetmenleri

Çimen Günay-Erkol & Annedith Schneider